REKLAMA

Ukrainki „zapomniały” zapłacić za benzynę. Wpadły na granicy

BUDOMIERZ/PODKARPACIE. Dwie obywatelki Ukrainy zatankowały pojazdy, po czym odjechały bez płacenia. Poniosą konsekwencje swojego postępowania.

14 stycznia do kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu zgłosiła się 33-letnia Ukrainka podróżująca do Polski. W trakcie kontroli dokumentów mundurowi ustalili, że kobieta jest w zainteresowaniu litewskich służb. Jak się okazało, cudzoziemka współdziałając z innymi osobami zatankowała na Litwie 102 litry paliwa. Następnie oddaliła się, „zapominając” o opłaceniu kwoty 183 euro.

– Wobec cudzoziemki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania Polski połączony z zatrzymaniem paszportu. Dalsze czynności będą podejmowane w uzgodnieniu ze stroną litewską – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Podobne zdarzenie, miało miejsce kilka godzin później na przejściu granicznym w Korczowej.

granica

– Mundurowi otrzymali od polskich policjantów informację o kradzieży paliwa. Obywatelka Ukrainy zatankowała samochód na stacji MOP Palikówka, po czym odjechała nie płacąc 260 zł. Jej podróż zakończyła się na granicy w Korczowej – dodaje BiOSG.

Strażnicy graniczni uniemożliwili 18-latce wyjazd na Ukrainę i przekazali ją policjantom.

Źródło: BiOSG

 

 

 

 

16-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)