REKLAMA

Uwaga turyści! Na bieszczadzkich szlakach panują trudne warunki

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte.

Na szlakach zalega świeży, miejscami grząski śnieg, utrudniający poruszanie się, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 130 cm w miejscach nawianych.

– Na niektórych fragmentach szlaków występują wiszące oblodzone gałęzie. W takich warunkach zalecane są rakiety śnieżne, miejscami raczki oraz kije trekkingowe. Ułatwi to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem. Parkingi BdPN, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne – wejście w kierunku Połoniny Caryńskiej, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne – informuje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

1 (9)

Zdjęcie ilustracyjne.

Droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking Bukowiec, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu przejezdna jest tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną (około 400 m od parkingu). Dalej zalecany jest przejazd samochodem z napędem 4×4.

– Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu. Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy – apeluje BPN.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Źródło: BPN

19-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)