REKLAMA

W drodze na majówkę. Kierowco jedź bezpiecznie!

W okresie długiego weekendu majowego spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze. Pamiętajmy o bezpiecznej prędkości i odpowiednim odstępie pomiędzy pojazdami. Podczas samej jazdy i w trakcie odpoczynku nie zapominajmy o pozostawieniu po sobie porządku na drodze – przypominamy o akcji informacyjnej Droga to nie wysypisko!

Ograniczenie dla ciężarówek
W tym okresie ograniczony będzie ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18 do 22, oraz 1 i 3 maja, w godzinach od 8 do 22.

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku
Prognozy na długi weekend majowy przewidują zmienne warunki pogodowe na drogach, tym bardziej nie zwalnia to kierowców z zachowania ostrożności. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do dekalogu rozsądnego kierowcy.

0a6014cc-12c9-424e-ab44-8c95ec3e01b5

Nie śmieć! Trwa akcja Droga to nie wysypisko
Podróżując autem, również „produkujemy” śmieci. Niestety, użytkownicy dróg często w trakcie podróży wyrzucają przez okna pojazdu opakowania po jedzeniu, puste butelki, kubki i puszki. Czasem pozostawiają śmieci na poboczu drogi. Dlatego 22 kwietnia, w Dzień Ziemi wystartowaliśmy z akcją informacyjną DROGA TO NIE WYSYPISKO!

17c05d97-98a0-4360-874a-0dea64c8077d

Miejsca Obsługi Podróżnych – zapraszamy do ankiety!
MOP-y stanowią nieodłączny element infrastruktury drogowej w Polsce. W trakcie podróży m.in. podczas majówki, możemy na nich zaplanować niezbędną przerwę i odpoczynek, zatankować paliwo, zjeść posiłek, a na niektórych nawet przenocować w hotelu. Stale pracujemy nad udoskonalaniem infrastruktury drogowej. Zapraszamy zatem wszystkich użytkowników do wypełnienia ankiety, której wyniki mogą przyczynić się do podniesienia jakości usług świadczonych na MOP.

Gdzie szukać informacji o warunkach ruchu na drogach krajowych?
Serwis dla kierowców oraz numer 19 111 – to główne źródła informacji dla wszystkich planujących podróż po drogach krajowych. To z nich dowiemy się m.in. jakich utrudnień możemy spodziewać się na trasie. Użytkownicy dróg mogą tam również zgłosić uszkodzone elementy infrastruktury lub inne zagrażające bezpieczeństwu sytuacje, które zauważą podczas podróży.

e8709082-d7f4-4d78-9ee8-85e834df7c07

źródło: GDDKiA Rzeszów

 

29-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)