REKLAMA

W nurcie surrealizmu. Wernisaż wystawy w przemyskim Muzeum

PRZEMYŚL. Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz zaprasza na wernisaż wystawy W nurcie surrealizmu: Andrzej Tomaszewski. Realny surrealizm – 30 lat . Panicos Spanos. Wolność tworzenia. Otwarcie wystawy odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku, godz. 12:00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przy pl. Berka Joselewicza 1 w Przemyślu.

Panicos Spanos
Urodzony 1976 roku w Limassol na Cyprze jest rzeźbiarzem pracującym w metalu. Z tego zimnego, ostrego i niejednokrotnie twardego materiału artysta tworzy ażurowe formy, które zachwycają swoją lekkością i plastycznością. Inspiracją dla Spanosa są nieuchwytne pojęcia, jak czas i przestrzeń, ale także szeroko pojęta natura, której częścią jest człowiek i jego wielki, nieodgadniony potencjał. Prezentując swoje prace angażuje niemal wszystkie zmysły widza. Rzeźby pokazane na wystawie polska publiczność oglądała po raz pierwszy na 19. Warszawskie Targach Sztuki w listopadzie 2022 roku.

Panicos_Spanos._plakat

Andrzej Tomaszewski
Urodzony w 1966 roku w Koninie, współczesny twórca, który porusza tematy związane z wewnętrznym życiem człowieka, jego emocjonalnością, pragnieniami, tęsknotami, popędami, rozterkami. Język, którym chce nawiązać dialog z widzem nie jest łatwy, lecz tak zawiły i nieoczywisty, jak skomplikowane, często niezrozumiałe jest wnętrze każdego z nas. Próbując przełożyć zawiłości ludzkiej psychiki na wizualny język sztuki, Tomaszewski posługuje się stylistyką surrealizmu. Wystawa ta jest wydarzeniem jubileuszowym, zorganizowanym z okazji trzydziestolecia twórczości artysty.

Andrzej Tomaszewski

UM Przemyśl

23-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)