REKLAMA

WARSZAWA. Stolica przed wizytą Joe Bidena (ZDJĘCIA)

Prezydent USA, Joe Biden, już w poniedziałek wieczorem zawitał do Polski. Jego wizyta w naszym kraju potrwa dwa dni. Przywodca Amerykanów odbędzie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz przemówi w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego. W planach jest również jego uczestnictwo w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki.

Już dzisiaj, we wtorek 21 lutego, prezydent Joe Biden spotka się z Andrzejem Dudą, prezydentem Polski. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:50. W okolicach godziny 13:00 odbędą się bardziej prywatne rozmowy polityków. Z kolei około 13:35 zaplanowano dwustronne rozmowy delegacji wraz z dwoma prezydentami.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz przekazał, iż rozmowy będą dotyczyć tego, jak dalej skutecznie odstraszać Rosję i wspierać Ukrainę. Poruszony zostanie również temat inwestycji oraz polsko-amerykańskiej współpracy na tle gospodarczym. W okolicach godziny 17:30 w Arkadach Kubickich, prezydent Biden przemówi do Polaków. Prezydent Andrzej Duda zapowiedzial, iż wystąpienie to będzie mieć istotny wymiar historyczny i ma zapewnić o jedności m.in. w NATO.

Przygotowaliśmy dla Państwa galerię zdjęć Warszawy w przededniu tego wiekopomnego wydarzenia.

Fot. tvPolska.pl


21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)