REKLAMA

WARSZAWA. Stolica przed wizytą Joe Bidena (ZDJĘCIA)

Prezydent USA, Joe Biden, już w poniedziałek wieczorem zawitał do Polski. Jego wizyta w naszym kraju potrwa dwa dni. Przywodca Amerykanów odbędzie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz przemówi w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego. W planach jest również jego uczestnictwo w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki.

Już dzisiaj, we wtorek 21 lutego, prezydent Joe Biden spotka się z Andrzejem Dudą, prezydentem Polski. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:50. W okolicach godziny 13:00 odbędą się bardziej prywatne rozmowy polityków. Z kolei około 13:35 zaplanowano dwustronne rozmowy delegacji wraz z dwoma prezydentami.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz przekazał, iż rozmowy będą dotyczyć tego, jak dalej skutecznie odstraszać Rosję i wspierać Ukrainę. Poruszony zostanie również temat inwestycji oraz polsko-amerykańskiej współpracy na tle gospodarczym. W okolicach godziny 17:30 w Arkadach Kubickich, prezydent Biden przemówi do Polaków. Prezydent Andrzej Duda zapowiedzial, iż wystąpienie to będzie mieć istotny wymiar historyczny i ma zapewnić o jedności m.in. w NATO.

Przygotowaliśmy dla Państwa galerię zdjęć Warszawy w przededniu tego wiekopomnego wydarzenia.

Fot. tvPolska.pl


21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)