REKLAMA

Wolontariusz z Przemyśla zginął w Strefie Gazy

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Damian Soból, wolontariusz z Przemyśla, członek World Central Kitchen zginął w poniedziałek, 1 kwietnia w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność na terenie Strefy Gazy.  W wyniku ataku, śmierć poniosło także 6 innych wolontariuszy.

Członkowie World Central Kitchen dostarczali żywność Palestyńczykom w Strefie Gazy. Wolontariusz z Przemyśla działał w tej organizacji od 2022 roku. Wcześniej pomagał uchodźcom z Ukrainy.

Wyrazy współczucia płyną z całej Polski. Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, miasta z którego pochodził polski wolontariusz, napisał na swoim oficjalnym profilu społecznościowym m. in.: „Nie ma słów, żeby opisać to, co czują w tej chwili osoby, które znały tego fantastycznego chłopaka…. Niech spoczywa w pokoju”.

 

Prezydent Przemyśla zarządził na znak żałoby opuszczenie flagi do połowy masztu. Ponadto w Ratuszu stworzono miejsce pamięci, wystawiając fotografię śp. Damiana Sobóla

Kondolencje złożył również minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiego MSZ odbył już rozmowę z ambasadorem Izraela.

W sprawie śmierci Polaka zostało wszczęte śledztwo przemyskiej prokuratury – Wszczęliśmy śledztwo w sprawie zabójstwa z 1/2 kwietnia w Strefie Gazy obywatela polskiego Damiana Sobola w wyniku ataku sił zbrojnych Izraela z użyciem materiałów wybuchowych. — powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka.

fot. oficjalny profil fb Prezydenta Przemyśla, Wojciecha Bakuna
źródło: red./X/PAP

03-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)